spręźyny-stróżyk

katalog firm

Branża: Marketing | Województwo: wielkopolskie | Miejscowość: Poznań

Opis firmy spręźyny-stróżyk

Firma „Stróżyk” została założona w 1947r. Jej założyciel i pierwszy właściciel Wawrzyn Stróżyk rozpoczął produkcję sprężyn w zakładzie przy ul. Chudoby 20 w Poznaniu (dzisiejsza ul. Taczaka).

W połowie lat 60 kiedy to dotychczasowy właściciel zmarł jego miejsce zajął syn – Bogdan Stróżyk. Nastąpił znaczny rozwój firmy. Na przełomie lat 60 i 70 zakupione zostały dwa automaty do produkcji sprężyn, co w owym okresie było prawdziwą rzadkością i czyniło Wytwórnię Sprężyn Stróżyk jednym z pierwszych w Polsce prywatnych zakładów posiadającym maszyny tego typu.

Od samego początku istnienia firma była członkiem „Cechu Ślusarzy i Rzemiosł Pokrewnych” w Poznaniu , a dzięki członkostwu w Rzemieślniczej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu „METALOWCÓW” aktywnie uczestniczyła w targach krajowych oraz międzynarodowych systematycznie rozwijając się oraz poszerzając asortyment oferowanych produktów.

Stale powiększający się park maszynowy spowodował, że firma została w 1974r przeniesiona do znajdującej się na przedmieściach Poznania miejscowości Baranowo, gdzie do dzisiaj znajduje się jej główna siedziba.

Tomasz Stróżyk, syn obecnego właściciela, absolwent Politechniki Poznańskiej reprezentuje już trzecie pokolenie związane z przedsiębiorstwem. Dzięki nowoczesnej wiedzy zdobytej między innymi podczas studiów zagranicznych na znanym niemieckim uniwersytecie Technicznym TU Braunschweig nadal rozwija przedsiębiorstwo wdrażając najnowsze światowe trendy technologiczne.
Obecnie firma „Stróżyk” posiada rozbudowany, nowoczesny park maszynowy, oraz ogromne doświadczenie w produkcji sprężyn, które gwarantuje wysoką pozycję wśród producentów.

Dane kontaktowe

Sprężyny Stróżyk
ul. Za (Nad) Miedzą 5
62-081 Baranowo /koło Poznania

tel. (061) 814-20-94, 814-27-27
fax (061) 814-22-45 (czynny 24h)

e-mail: info(malpa)sprezyny-strozyk.pl

Informacje o wpisie

Data dodania: 22 września 2006 11:11 | Ilość odsłon: 2105

Tagi