Dziedzictwo Zakład usług genealogicznych, antykwarycznych i archiwalnych

katalog firm

Branża: Archiwizacja | Województwo: śląskie | Miejscowość: Tychy

Opis firmy Dziedzictwo Zakład usług genealogicznych, antykwarycznych i archiwalnych

Szanowni Państwo „Dziedzictwo” Zakład usług genealogicznych, antykwarycznych i archiwalnych pragnie przedstawić Państwu ofertę wykonania profesjonalnych oraz kompleksowych usług archiwizacyjnych.

Szanowni Państwo !

Przedstawiając Państwu niniejszą ofertę pragniemy podkreślić, iż inicjatywą dla powstania firmy Dziedzictwo Zakład usług genealogicznych, antykwarycznych i archiwalnych była chęć zapewnienia klientom alternatywnego wyboru świadczenia profesjonalnych oraz kompleksowych usług archiwizacyjnych.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, koncentrujemy się przede wszystkim na profesjonalizacji usług oraz redukcji kosztów obsługi dokumentów poprzez outsourcing usług archiwizacyjnych.
Usługi naszej firmy charakteryzują się tym, iż wykonujemy je z największą starannością i dbałością o szczegóły przy każdej jednostce aktowej. Dokumentacja opracowywana jest w taki sposób, aby klient był w stanie szybko i skutecznie dotrzeć do poszukiwanej jednostki posługując się posiadaną ewidencją archiwalną.
Pracownicy firmy posiadają wykształcenie wyższe o specjalności archiwalnej lub specjalistyczne kursy kancelaryjno-archiwalne oraz doświadczenie w pracy z archiwami zakładowymi i państwowymi, dlatego też otrzymują Państwo gwarancję przestrzegania wszelkich wymogów prawnych dotyczących właściwego postępowania z aktami.
Dzięki połączeniu dobrej znajomości obsługi komputera z wiedzą archiwalną podczas prac archiwizacyjnych używane są wszelkie aktualnie dostępne środki techniczne. Z tego względu cała ewidencja zasobu archiwum zakładowego (składnicy akt) sporządzana jest zarówno w wersji dokumentowej (w dwóch egzemplarzach – oryginale oraz kopii) jak i elektronicznej przy zastosowaniu arkusza kalkulacyjnego Excel, a zapisywanej na nośniku optycznym.
Usługi archiwizacyjne wykonywane są z uwzględnieniem najnowszych zdobyczy wiedzy zawodowej, a pracownicy ciągle podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe starając się zapewnić Państwu profesjonalizm swoich usług.
Wszelkie prace archiwizacyjne prowadzone są zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Kultury z dnia 16 września 2002 roku w sprawie postępowania z dokumentacją, zasad jej klasyfikowania i kwalifikowania oraz zasad i trybu przekazywania materiałów archiwalnych do archiwów państwowych /Dz. U. Nr 167, poz. 1375/, a także instrukcji kancelaryjno-archiwalnej oraz jednolitego rzeczowego wykazu akt obowiązujących u Zleceniodawcy. Podczas prac archiwizacyjnych zachowana jest tajemnica służbowa.
Proponowane usługi archiwizacyjne wykonujemy dla Firm i Instytucji Państwowych, Spółdzielczych, Uspołecznionych oraz Prywatnych Przedsiębiorstw, Zakładów Pracy i Spółek.

Zakres oferowanych usług:

1) Zakładanie Archiwów Zakładowych (Składnic Akt) od podstaw;
2) Opracowywanie normatywów takich jak instrukcja kancelaryjno-archiwalna, jednolity rzeczowy wykaz akt;
3) Weryfikacja archiwalna akt kategorii „A” i „B” pozostających w Archiwum
Zakładowym (Składnicy Akt);
4) Brakowanie akt kategorii „B” i „Bc”, których okres przechowywania upłynął;
5) Porządkowanie Archiwum Zakładowego (Składnicy Akt) i archiwizacja akt kategorii „A” i „B” pozostających w Archiwum Zakładowym (Składnicy Akt):
Klasyfikację archiwalną akt według jednolitego rzeczowego wykazu akt;
Kwalifikację archiwalną akt według kategorii archiwalnych;
Oprawianie i opisywanie akt kategorii „A” i „B”;
Sporządzenie ewidencji archiwalnej akt kategorii „A” i „B” pozostających w Archiwum Zakładowym (Składnicy Akt) - „Rejestru Akt” w dwóch egzemplarzach (oryginale i kopii);
Brakowanie akt kategorii „B” i „Bc”, których okres przechowywania upłynął;
6) Instruktaż pracownika po linii archiwalnej, który został wyznaczony przez Zleceniodawcę do prowadzenia Archiwum Zakładowego (Składnicy Akt);
7) Kompletowanie luźnych dokumentów w teczki przedstawiające jednostki archiwalne;
8) Wymiana zniszczonych teczek i pudełek archiwizacyjnych:
Teczki;
Obwoluty z tektury;
Pudełka archiwizacyjne z tektury falistej;
Pudełka archiwizacyjne zbiorcze z tektury falistej;
9) Konsultacje w zakresie postępowania z dokumentacją archiwalną oraz wyposażenia Archiwów Zakładowych (Składnic Akt) zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi, BHP i przeciwpożarowymi;
9) Nadzór nad Archiwum Zakładowym (Składnicą Akt);

Dlaczego warto skorzystać z prezentowanej przez nas oferty?

Każda firma wytwarzająca i przechowująca dokumenty zobowiązana jest do odpowiedniego z nimi postępowania. Szczególną kwestią jest problem przechowywania wytworzonych akt przez okres przewidziany przepisami prawa. Wiąże się to z koniecznością podejmowania przez firmy szeregu działań wymagających zatrudnienia odpowiednio przeszkolonego personelu oraz poniesienia kosztów zorganizowania Archiwum Zakładowego lub Składnicy Akt. Praktyka pokazuje, że obowiązek właściwego zabezpieczenia i przechowywania dokumentacji firmy mimo dysponowania środkami finansowymi nie zawsze realizowany jest w sposób przewidziany przez prawo.
W dzisiejszych czasach zdecydowana większość skutecznie zarządzanych firm coraz chętniej stosuje outsourcing, czyli zlecanie wyspecjalizowanym podmiotom zewnętrznym procesów niezbędnych dla funkcjonowania własnego przedsiębiorstwa. Nasza firma zapewnia skuteczny i korzystny outsourcing dokumentów, optymalizujący koszty związane z Archiwum Zakładowym (Składnicą Akt) oraz postępowanie z dokumentacją. Dzięki niemu Klient redukuje koszty związane z zatrudnieniem wykształconego archiwisty na etat oraz ze złym wyposażeniem Archiwum Zakładowego (Składnicy Akt).

Z powierzenia naszej firmie obsługi Archiwum Zakładowego (Składnicy Akt) otrzymujecie Państwo następujące korzyści:

zmniejszenie zatrudnienia
profesjonalne zarządzanie dokumentacją firmy
lepszą efektywność i kontrole nad dokumentami
poprawę organizacji zasobu akt oraz ich dostępności
optymalizację warunków przechowywania
zwiększenie bezpieczeństwa dokumentów
zmniejszenie ogólnego kosztu obsługi akt firmy

Koszt oferowanych usług:

Usługi archiwizacyjne wykonywane są według stawek ustalonych podczas wstępnej wyceny po zapoznaniu się z zakresem i charakterem prac archiwizacyjnych. Ceny zależą od stanu Archiwum Zakładowego (Składnicy Akt), stanu zachowania dokumentacji, szczególnych wymagań Zleceniodawcy. Ceny za usługi archiwizacyjne są cenami netto i należy doliczyć do nich 23% z tytułu podatku VAT. Na usługi wystawiamy faktury VAT.

Szanowni Państwo „Dziedzictwo” Zakład usług genealogicznych, antykwarycznych i archiwalnych pragnie przedstawić Państwu ofertę wykonania profesjonalnych oraz kompleksowych usług archiwizacyjnych.

biuro@dziedzictwo.net
tel. 694-285-982

Dane kontaktowe

Dziedzictwo Zakład usług genealogicznych, antykwarycznych i archiwalnych
ul. Morcinka 16/61
43-100 Tychy
buiro@dziedzictwo.net
tel. 694-285-982

Informacje o wpisie

Data dodania: 2011-02-24 14:24:12 | Ilość odsłon: 1259

Tagi