Gabinet Psychoterapii Poznań mgr Ewa Stasiewska

katalog firm

Branża: Zdrowie | Województwo: wielkopolskie | Miejscowość: Poznań

Opis firmy Gabinet Psychoterapii Poznań mgr Ewa Stasiewska

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą nurtu Gestalt. Posiadam Certyfikat Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie oraz Europejski Certyfikat Psychoterapeuty (ECP). Specjalizuję się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych.

Istotą terapii Gestalt jest poszerzanie świadomości uczuć, potrzeb, mechanizmów działania a także tego, co się dzieje w naszym ciele. Uświadomienie sobie tego, co robię i czego nie robię, stanowi pewny krok by dokonać znaczącej zmiany w życiu. Często problemy mają swoje korzenie w doświadczeniach z przeszłości, powstają w wyniku "niedokończonych" sytuacji, spraw, które przytrzymują naszą energię i nie pozwalają żyć w pełni. Terapia Gestalt daje możliwość dokończenia tych spraw w bezpiecznej atmosferze. Świadomość siebie, swoich ograniczeń a także mocnych stron, daje możliwość dokonywania wyborów zgodnych z własnymi potrzebami.

Terapia Gestalt akcentuje znaczenie TU I TERAZ, gdyż zarówno przeszłość jak i przyszłość odczuwamy zawsze w czasie teraźniejszym. W procesie terapeutycznym charakterystyczna jest relacja JA –TY, czyli spotkanie człowieka z człowiekiem, a podstawową metodą pracy jest dialog egzystencjalny. Terapeuta Gestalt jest pełen uważności, akceptacji i szacunku dla klienta, dla jego indywidualnego sposobu przeżywania siebie i innych. Towarzyszy mu w rozwiązywaniu trudności i w wewnętrznym rozwoju. Przywiązuje dużą wagę do autentycznej relacji z klientem.
Terapeuta Gestalt nie udziela rad, ale pomaga klientowi w poszukaniu jego własnego sposobu na życie. Przyjazna relacja terapeutyczna oparta na akceptacji i dyskrecji, pozwala często przepracować bardzo trudne i bolesne doświadczenia oraz problemy emocjonalne.

Oferta:

KONSULTACJA PSYCHOLOGICZNA - to wstępne, jednorazowe spotkanie z terapeutą, trwające do godziny. Celem konsultacji jest określenie problemu, czy potrzeby i nazwanie możliwych sposobów dalszej pracy.

PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA - jest dłuższą, systematyczną formą pracy z terapeutą, stosowaną dla osiągnięcia trwałych, głębszych zmian w sposobie doświadczania siebie a także kontaktu ze światem.

Terapia Gestalt, w nurcie której pracuję, to nie tylko rozmowa, lecz także tworzenie warunków, w których klient może za pomocą doświadczenia głębiej skontaktować się ze swoimi emocjami, myślami, potrzebami i doznaniami z ciała.

Psychoterapia jest procesem uwalniania się od toksycznej przeszłości i budowaniem bardziej satysfakcjonującego życia "tu i teraz". Sesje terapeutyczne odbywają się raz w tygodniu po 50 minut.

KONSULTACJA dla rodziców dzieci niepełnosprawnych intelektualnie - to spotkanie z terapeutą trwające do godziny. Konsultacja może dotyczyć np. emocjonalnych problemów rodzica w kontakcie z dzieckiem, emocjonalnych problemów rodzeństwa niepełnosprawnego dziecka itp.

GRUPA WSPARCIA dla rodziców dzieci niepełnosprawnych - to cykliczne spotkania rodziców z terapeutą, odbywające się raz lub dwa razy w miesiącu ( w zależności od potrzeb). Spotkanie takie jednorazowo trwa do dwóch godzin i ma na celu wymianę doświadczeń między rodzicami a także wsparcie emocjonalne w trudnych sytuacjach.

Swoją pracę superwizuję w zespole psychoterapeutów - superwizorów z Instytutu Terapii Gestalt w Krakowie.

PRZYKŁADOWE OBSZARY TRUDNOŚCI:

* Lęk, niepokój, zaburzenia nastroju
* Poczucie samotności i niezrozumienia
* Trudności w kontaktach rodzinnych i społecznych
* Wchodzenie w niesatysfakcjonujące związki
* Trudności w odnalezieniu przyczyn swego złego samopoczucia
* Poczucie winy
* Żałoba po stracie kogoś bliskiego

Dane kontaktowe

Ewa Stasiewska - Gabinet Psychoterapii
60-369 Poznań, ul.Mgielna 14
tel: 695-085-329

Informacje o wpisie

Data dodania: 2011-02-14 19:06:15 | Ilość odsłon: 1055

Tagi