ULISSES s.c.

katalog firm

Branża: Oprogramowanie | Województwo: wielkopolskie | Miejscowość: Kalisz

Opis firmy ULISSES s.c.

Spółka ULISSES została założona w 1993 roku i szybko zyskała pozycję regionalnego lidera w szeroko pojętej informatyzacji firm i instytucji, zwłaszcza w dziedzinie wdrażania programów wspierających zarządzanie. Wraz z rozwojem Internetu rozwinęliśmy w 1996 r. dział tworzenia i utrzymywania stron www naszych klientów. Już od pierwszych lat działania naszej firmy oferowaliśmy autorski pakiet programów "calisia 2000" - magazyn, sprzedaż, księgowość i kadry-płace. Były one oparte na systemie DOS i zdobyły duże uznanie wśród kilkuset klientów, głównie na rynku regionalnym. Kolejnym etapem ewolucji softwarowej było zaprojektowanie zupełnie nowego pakietu programów - CoMoTel - dającego znacznie większe możliwości użytkownikom. W naszej ofercie znajdują się one od 2005 r. i od tego czasu programy CoMoTel stały się znakiem rozpoznawalnym naszej firmy w całej Polsce. Obecnie koncentrujemy się na dwóch obszarach zarządzania firmą - programy i strony internetowe. Z każdym z naszych kilkuset klientów staramy się utrzymywać długofalowe kontakty oparte na obustronnych korzyściach i zaufaniu. Stanowimy dynamiczny zespół współpracowników, którego głównym atutem jest suma kompetencji, doświadczenia i ambicji.


Programy
Twoja branża jest wyjątkowa i nasi specjaliści doskonale o tym wiedzą. Chcesz się o tym przekonać? Na początek wybierz interesujący Cię program (menu z lewej) i obejrzyj krótkie prezentacje. Najlepiej, jeżeli znajdziesz program dokładnie dla siebie. Ale nie oszukujmy się, to są rzadkie przypadki. Najczęściej znajdziesz program bardzo zbliżony do Twoich oczekiwań, taki na 80%. Dla naszych specjalistów jest to standardowa sytuacja - dostosujemy pozostałe 20% i otrzymasz po kilku tygodniach produkt dostosowany na 100%.

Dlaczego programy CoMoTel? Bo proste jest lepsze.

Najtrudniejszy jest przypadek trzeci - żaden z programów z listy nie zbliżył się nawet do 40% Twoich oczekiwań. Oznacza to, że nie mamy w ofercie programu dla twojej firmy, być może zarządzasz niszową branżą, gdzie praktycznie nie ma gotowych programów lub są one bardzo drogie i obcojęzyczne. W takim przypadku masz w praktyce trzy wyjścia:
1. Pozostać przy starym systemie: kilkanaście arkuszy Excela, pliki Worda, zeszyt i żółte karteczki przylepiane na monitorach. Plus codzienne poczucie marnowanego czasu na uporządkowanie całości.
2. Zatrudnić programistów - zewnętrznych lub wewnętrznych - w celu napisania od początku programu specjalnie dla Twojej firmy. Kuszące, prawda? Ale wszyscy wiemy że trzeba im opracować projekt, ułożyć harmonogram prac i go kontrolować! Projekt musisz napisać najpewniej sam, bo gdzie znajdziesz ludzi znających zasady prowadzenia Twojego niszowego, ale rentownego biznesu. Taki projekt będziesz najpewniej pisał pierwszy raz w życiu, chyba ze byłeś już projektantem w firmie softwarowej.
3. Zamówić taki program u nas. Przeznaczysz jedynie kilka godzin na konsultacje z naszym projektantem i w ciągu kilku tygodni przedstawimy program zgodny z Twoimi oczekiwaniami.

Dlaczego programy CoMoTel? Bo proste jest lepsze.

Programy do zarządzania firmami tworzymy od 1993 r. Zrealizowaliśmy wiele programów pod konkretne firmy (na zamówienie) oraz dostosowaliśmy gotowe programy do oczekiwań użytkowników. Tworzymy programy branżowe, ukierunkowane na konkretne oczekiwania użytkowników. Obecnie nasze programy ERP - pod wspólną nazwą Comotel - są liderem na rynku programów branżowych. Dotyczy to zwłaszcza programów dla wypożyczalni, serwisów, sortów odzieży roboczej. Pełna oferta obok w menu. Parafrazując wypowiedź Henry'ego Forda: Możesz otrzymać program dla każdej branży, pod warunkiem, że będzie to program Comotel !
Wszystkie oferowane przez nas programy są projektowane w taki sposób, aby swoją funkcjonalnością i elastycznością spełniały oczekiwania wymagającego użytkownika. Programy Comotel dla różnych branż powstały w oparciu o wiedzę i doświadczenie kilkuset użytkowników. Nasi klienci bardzo sobie to cenią, gdyż otrzymują w efekcie program, który jest sumą doświadczeń wielu użytkowników. Pomagając klientowi dokonać właściwego wyboru, wykorzystujemy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, instalacji, wdrażaniu i serwisie programów.

Dlaczego programy CoMoTel? Bo proste jest lepsze.

Branżowe programy Comotel automatyzują codzienne czynności związane z zarządzaniem zasobami firmy (ERP). Są one rozwijane od 2004 r., na bieżąco aktualizowane i systematycznie rozbudowywane o nowe funkcje. Wykorzystujemy w nich wiedzę zdobytą podczas realizacji kilkuset projektów. Programy Comotel są ciągle ulepszane, zamówienia na zmiany w programie są realizowane w krótkich terminach - zazwyczaj do 14 dni. Jako autorzy programów zapewniamy sprawny serwis softwarowy (telefon, Internet, osobiście) i aktualizacje do nowych wersji. Użytkownicy mogą sami zainstalować i wdrożyć programy Comotel, ale mogą też skorzystać z pomocy naszych fachowców. Oferujemy też usługę zdalnego serwisu - przez Internet. Atrakcyjne ceny są naszym dodatkowym atutem. Cennik programówCo odróżnia programy Comotel od konkurencji?

* Programy o dużych możliwościach za rozsądną cenę
* Skalowalność: program "rośnie" zgodnie z nowymi potrzebami
* Integracja: ERP + wynajem + serwis w jednym programie
* Integracja: Połączenie z modułem księgowości (naszym lub obcym)
* Wbudowane algorytmy i ukierunkowanie na efektywność. Zawsze można zmienić działanie programu tak, żeby coś działało prościej, szybciej lub dawało dodatkową informacjęCzy warto zlecić napisanie programu specjalnie dla nas?

Wiele firm, zwłaszcza z branż usługowych i produkcyjnych, staje wobec poważnego dylematu: zamówić program napisany dokładnie pod nasze potrzeby, czy szukać gotowego i dostosować. Niektóre branże usługowe np. wynajem, serwisy, szkolenia, itp. rozwijają się dynamicznie, a oprogramowanie pozwalające im efektywnie zarządzać nie jest dostępne na rynku. Przeanalizujmy uwarunkowania oraz plusy i minusy rozwiązania "programu na zamówienie".

Kluczowe są trzy parametry: koszty, terminy i jakość. W porównaniu z programem gotowym dwa pierwsze parametry są najłatwiejsze do oceny - koszty zawsze będą większe, a terminy dłuższe. Najłatwiej posłużyć się analogią do garnituru - szyty na miarę będzie zawsze droższy, a termin bardziej odległy w porównaniu z kupnem gotowego, nawet jeżeli będziemy musieli coś np. przerobić.

Ocena parametru jakości już nie jest taka jednoznaczna. Bardzo trudno jest a priori oszacować jakiej jakości program otrzymamy po kilku miesiącach od złożenia zamówienia, nawet jeżeli na bieżąco monitorujemy rozwój poszczególnych etapów. Co otrzymamy na końcu? Czy informatycy dobrze zrozumieli nasze oczekiwania? Przecież mówimy "różnymi językami". Z drugiej strony czy potrafimy ocenić przydatność istniejącego na rynku programu gotowego, czy jego dostosowanie pod nasze potrzeby pozwoli osiągnąć oczekiwaną jakość?

Czasami nie mamy wyboru - efektywność zarządzania naszym rozwijającym się biznesem spada, musimy zautomatyzować powtarzalne czynności za pomocą programu - a na rynku nic nie ma lub nie potrafimy go znaleźć.

Trend jest widoczny: coraz mniej firm decyduje się na program na zamówienie i to z kilku powodów. Najważniejszy powód to koszty i terminy, ponadto systematycznie poszerza się oferta programów branżowych. Powszechny jest też pogląd, że nie zawsze program napisany od początku na zamówienie jest satysfakcjonujący. Po pierwsze - funkcje takiego programu są ograniczone, bo wynikają tylko z doświadczeń jednej firmy. Po drugie - po kilku miesiącach zazwyczaj okazuje się, że "fundamenty" programu są za słabe, mówiąc językiem branżowym "projekt wybucha w rękach". Jakie jest optymalne wyjście? Szukać programu najbardziej zblizonego do naszych oczekiwań i zamówić jedynie ulepszenia, zmiany, nowe zestawienia, itp. Dotyczy to szczególnie firm branżowych produkcyjno - usługowych, tutaj specyfika biznesu powoduje, że popularne programy magazynowo - księgowe są nieprzydatne.


Metodologia wdrożenia programów Comotel

Powodzenie wdrożenia programów Comotel wymaga stosowania metodyki opartej na kilkunastoletnim doświadczeniu firmy ULISSES. Celem jej stosowania jest wykonanie wdrożenia w ustalonym czasie i w uzgodnionym budżecie. Ważne jest też zapewnienie klientowi kontroli nad procesem wdrożenia. Zakładamy, że wdrożenie systemu składa się z 6 etapów:

* Rozpoczęcie projektu - organizacja zespołu, opracowanie planu wdrażania
* Zdefiniowanie punktów krytycznych, opracowanie listy wymaganych raportów
* Analiza obiegu dokumentów
* Instalacja programu, konfiguracja i symulacje działania systemu
* Adaptacja do oczekiwań użytkowników
* Testowanie, szkolenie i akceptacja systemu przez użytkowników
* Start systemu - operacyjne uruchomienie systemu
* Nadzór uruchomieniowy - dopracowanie szczegółów


Strony WWW

Twoja firma w InternecieJako specjaliści w kreowaniu wizerunku firmy w Internecie wiemy, iż profesjonalna i oryginalnie wyglądająca strona www to jedno z podstawowych narzędzi biznesowych - utrwala pozytywny wizerunek i markę firmy na rynku. Strona internetowa to idealny sposób na przedstawienie oferowanych produktów i usług. Odpowiednio przygotowana strona pozwoli Twojej firmie wejść na nowe rynki i pozyskać klientów.

Tworzone przez nas strony www charakteryzują się nowoczesną szatą graficzną, funkcjonalną nawigacją oraz skutecznością. Zapewniamy również bieżącą aktualizację strony o nowe informacje.Sklep internetowyIstotną cechą naszego sklepu internetowego jest jego ścisła integracja z programem magazynowym. W praktyce takie rozwiązanie oznacza znaczne zwiększenie efektywności, gdyż wszystkie dane mamy w jednym miejscu. Oprócz standardowych funkcji program umożliwia zarządzanie mailingami i relacjami z klientami - funkcje CRM. Jako autorzy programu zapewniamy serwis i dostosowanie funkcji do potrzeb użytkownika.

PozycjonowanieJest to usługa zapewniająca promocję witryny w sieci Internet. Ma ona na celu podnoszenie pozycji strony dla określonych słów, wyrazów kluczowych, w wynikach wyszukiwania. W wyniku tych działań ma miejsce zwiększenie oglądalności strony.

Systemy do samodzielnej aktualizacji stron wwwProponowany przez nas system zarządzania treścią tzw. CMS to wszechstronne narzędzie do samodzielnego zarządzania stroną WWW przez użytkownika bez konieczności korzystania z usług informatyka. Umożliwia dodawanie nowych podstron, zmiany treści i opisów na stronie oraz dodawanie zdjęć do galerii np. produktów.HostingZapewniamy Państwu stabilny i szybko działający hosting (utrzymanie strony www na serwerze) w atrakcyjnych cenach. Opcje panelu administracyjnego pozwalają naszym Klientom korzystać w pełni z możliwości serwerów wirtualnych - m.in. kont pocztowych, monitorowania statystyk oglądalności strony, niezależnym aktualizowaniu witryny, a także innych funkcjach administracyjnych.Oferujemy swoje usługi tworzenia i aktualizacji stron internetowych firmom z całej Polski. W szczególności z rejonu wielkopolski: strony www Kalisz, Ostrów wielkopolski, Pleszew, Koło, Konin, Turek.

Dane kontaktowe

ULISSES s.c.

ul. Górnośląska 69A
62-800 Kalisz
POLAND
Infolinia: 801 011 320

e-mail: biuro

Programy Comotel

Sprzedaż:
tel. +48 62 50-15-453
kom: 502-752-339

Pomoc techniczna:
Infolinia: 801 011 320

tel. +48 62 50-15-459
kom: 502-752-192
kom: 511-339-138

e-mail: programy

Dział Internetowy

(strony www, maile)
tel. +48 62 50-15-457
e-mail: internet

Informacje o wpisie

Data dodania: 2010-10-26 12:47:22 | Ilość odsłon: 1783

Tagi