Gabienet Stomatologiczny stomatolog Anna Krzywda Kraków Zielonki

katalog firm

Branża: Zdrowie | Województwo: małopolskie | Miejscowość: Kraków

Opis firmy Gabienet Stomatologiczny stomatolog Anna Krzywda Kraków Zielonki

Zakres naszych usług
Stomatologia zachowawcza i estetyczna

Próchnica jest chorobą społeczną. Prawie każdy Polak cierpi z powodu tej choroby. Aby doszło do rozwoju próchnicy muszą jednocześnie zaistnieć cztery czynniki:

* bakterie
* cukry
* podatność zębów
* czas.

Spozywanie dużej ilości słodkich pokarmów dostarcza pokarmu bakteriom, które produkując kwasy rozpuszczają szkliwo. Jeśli dodatkowo pacjent ma słabe zęby i w długim czasie nie oczyszcza prawidłowo zębów dochodzi do zniszczenia struktur zeba i rozwoju próchnicy. Zniszczona struktura zęba nie regeneruje się, jednak leczenie może powstrzymać postępującą próchnicę. Celem leczenia jest zachowanie zęba i zapobieżenie powikłaniom.

Wypełnianie zębów polega na usunięciu uszkodzonych tkanek zęba i umieszczenie w ich miejsce materiału przeznaczonego do odbudowy zębów. Najczęściej stosowane materiały to glass-ionomery i różne kompozyty.

Minęły czasy kiedy leczenie stomatologa ograniczało się tylko do oczyszczenia ubytku i założeniu wypełnienia niezależnie od jego estetyki. Dzisiaj oprócz funkcji także wielkie znaczenie przywiązuje się do estetyki, naturalności i piękna. Nowoczesne materiały kompozytowe są w stanie odtworzyć tak struktury szkliwa i zębiny,że wypełnienia stają się niewidoczne i harmonizują z pozostałymi elementami twarzy. Mając na uwadze oczekiwania pacjentów staramy się, aby odbudowując pacjentowi zęby jego uśmiech współgrał z funkcją uzębienia.
Leczenie endodontyczne(kanałowe)

W przypadkach bardzo zaawansowanego procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia tkanek miękkich znajdujących się w zębie. Wówczas zachodzi konieczność leczenia kanałowego. Polega ono na usunięciu z korzenia zmienionych zapalnie tkanek i wypełnieniu odpowiednim materiałem. Przy leczeniu kanałowym bardzo istotne jest odizolowanie zęba od śliny. W naszym gabinecie zawsze w takich sytuacjach stosowany jest koferdam. Jest to specjalna guma , która chroni pacjenta np. przed wpadnięciem instrumentów do gardła a lekarzowi zapewnia komfort, ponieważ nie musi wymieniać wałków ligniny.
Leczenie kanałowe w naszym gabinecie jest zazwyczaj dwu wizytowe ze względu na długosć i specyfikę zabiegu. W gabinecie jest na miejscu RTG dlatego pacjent nie jest odsyłany do innego miejsca celem jego wykonania i od razu na jednej wizycie można dokończyć leczenie. Dysponujemy również endometrem (Raypex-5). Jest to urządzenie pozwalające na dokładny pomiar długości kanału i zapewnienie prawidłowo wypełnionego kanału.
Chirurgia

Jeśli próchnica zęba nie jest leczona dochodzi do zapalenia miazgi, zgorzeli i dalszej destrukcji, nie tylko zęba , ale i tkanek okołokorzeniowych. W takich sytuacjach kiedy nie jest możliwe dalsze leczenie zachowawcze ząb jest usuwany. Oferujemy usunięcie zębów zarówno mlecznych jak i stałych. Wyjątkiem są skomplikowane przypadki (zatrzymane ósemki, zęby zrośnięte itp.).
Protetyka

Jest to wspaniała dziedzina stomatologii, która pozwala odtworzyć utracone, bądź zniszczone zęby. W naszym gabinecie wykonujemy wszystkie rodzaje protez ruchomych oraz koron porcelanowych. Wykonujemy także szyny relaksacyjne u pacjentów pacjentów zaburzeniami czynnościowymi. Pacjent ma możliwość wyboru rodzaju korony porcelanowej i uzyskanie wymarzonego uśmiechu.
Stomatologia dziecięca

Nasi mali pacjenci są traktowani szczególnie. Biorąc pod uwagę,ze nasza postawa w stosunku do zabiegów stomatologicznych kształtuje się już od dziecka zwracamy uwagę na odpowiednie podejście do małych pacjentów. Uważamy,ze leczenie powinno być jak najbardziej bezstresowe i bezbólowe. Aby dodatkowo zachęcić dzieci do kontynuacji leczenia ,mają one zakładane (jeśli jest wskazanie) kolorowe wypełnienia a na koniec wizyty otrzymują nagrody:pasty do zębow, naklejki,malowanki itp.W przypadkach bardzo małych dzieci lub, gdy na ma możliwości współpracy, zęby SA lapisowane. Lapis jest azotanem srebra(lapisem), który impregnuje ubytki co hamuje rozwój próchnicy.
Profilaktyka

Zapobieganie próchnicy jest równie ważne jak leczenie już powstałych ubytków. Zabieg lakowania polega na pokryciu bruzdy zęba(zazwyczaj szóstki) materiałem chemo lub światłoutwardzalnym, który blokuje dostęp bakterii do zęba i zapobiega jego psuciu się. Inny zabieg- lakierowanie polega na posmarowaniu zębów preparatem z fluorem, przez co stają się one mocniejsze i mniej podatne na kwasy bakteryjne.
U wszystkich pacjentów są przeprowadzane zabiegi usuwania płytki nazębnej(w miare możliwości co 6 miesiecy), aby nie dochodziło do nowych ognisk próchnicy. U dorosłych również przeprowadza się fluoryzację na specjalnych łyżkach.
Wybielanie

Jeśli zęby są przebarwione, albo mają nieodpowiednią barwę można przeprowadzić zabieg wybielania. W zależności od oczekiwać pacjentów wybielanie dostępne jest w formie nakładkowej w domu lub gabinetowej. Zęby wybielają się o kilka tonów, a pacjenci mogą się cieszyć nowym uśmiechem.

Dane kontaktowe

Adres

ul. Krakowskie Przedmieście 87
32-087 Zielonki koło Krakowa
(na II piętrze nad apteką).
Telefon : 608 167 578 lub (012) 419 43 24
E-mail: kontakt@stomatologia-zielonki.pl

Informacje o wpisie

Data dodania: 2010-01-16 19:56:01 | Ilość odsłon: 1357

Tagi