Quedex

katalog firm

Branża: Przemysł | Województwo: wielkopolskie | Miejscowość: Poznań

Opis firmy Quedex

Historia firmy Quedex sięga roku 1993, jakkolwiek wcześniej, od roku 1986 pod inną nazwą część naszego zespołu pracowała jako elektronicy i programiści mikrokontrolerów przemysłowych serii 8051 i kontrolerów opartych na różnych systemach komputerowych.

W roku 1995 firma Quedex stała się firmą handlowo usługową. Od samego początku świadczącą usługi sprzedaży, projektowania CAD/CAM/3D, profesjonalnego serwisu i wysoko wyspecjalizowanej obsługi studiów telewizyjnych, Quedex był też jednym z pierwszych w polsce studiów animacji na potrzeby telewizyjne i jedną z pierwszych firm w pełni zaangażowanych w nowoczesną technikę i płynące z niej nieograniczone możliwości.

Obecnie jesteśmy jedną z najbardziej dynamicznych firm obsługujących rynek specjalizownych laserów, rynek grawerski, prototypowy, rynek laserowych i dotykowych skanerów 3D, profesjonalnych aplikacji CAD/CAM/3D oraz specjalistycznych systemów wizyjnych oraz montażowych.

W zakresie sprzedaży oprogramowania i integracji systemów współpracujemy bardzo blisko z wieloma uznanymi w świecie partnerami – między innymi: Autodesk, disceet, Alias, Digital Workshop, Intelli Korea, Picasoft , Robert Mc Neel & Associates, Cambridge Animation Systems, Adobe, Delcam, Intel, Maxtor, Newtek, ArtVps, ATS Informatica Grafica , Cebas, Chaos Group, Digimation, Macromedia, Master Solutions, LuxxTechnik, Model Master, RealViz, SplutterFish, TechSmith, Virtools i wieloma innymi.

W systemach specjalizowanych aplikacji 3D, skanerów, wideo, montażu nieliniowego, kluczowania, podglądu i zapisu jesteśmy wyłącznym dystrybutorem wielu uznanych producentów - Roland, Immersion Corporation, Newtek, Realsoft, Advanced Rendering Technology.

W przeszłości zdobyliśmy między innymi następujące tytuły i certyfikaty: Autodesk product suport certificate, Alias premier reseller, dwukrotnie - discreet „best reseller” w roku 2001 i w roku 2004 ponownie „best reseller”, jesteśmy autorami wielu wydanych w polsce publikacji książkowych o tematyce 3D i materiałów edukacyjnych publikowanych w czasopismach specjalistycznych. Quedex realizował szkolenia i dostawy sprzętu dla największych – znanych na świecie - studiów filmowych i stacji telewizych. W naszym zespole znajdują się również nauczyciele, tłumacze i wykładowcy uniwersyteccy. Posiadamy też ciekawe potfolio obejmujące wykorzystanie dystrybuowanego oprogramowania – wykonane i oprogramowane przez Quedex prezentacje multimedialne produktów i systemów, zarówno wykonane na potrzeby własne jak i dla wielkich światowych koncernów.

Branża prototypowania i skanowania obsługiwana przez naszą firmę obejmuje zaawansowaną technologię mechaniczną i laserową. W tym zakresie firma Quedex jest wyłącznym dystrybutorem firmy Roland, Immersion Corporation, Picasoft oraz dystrybutorem firmy Robert Mc Neel & Associates. Zapewniamy naszym klientom zaawansowane urządzenia, profesjonalne szkolenia i jako wyłączny dystrybutor firmy Necumer – również profesjonalne materiały prototypowe do obróbki skrawaniem. Dzięki bogatej gamie skanerów i digitizerów specjalizujemy się również w skanowaniu 3D i inżynierii odwrotnego prototypowania.

Branża grawerska obejmuje mechaniczne systemy grawerujące Roland, systemy laserowe CO2 firmy Laser Tools & Technics oraz systemy znakujące do metali oparte na technologii YAG i Ytterbium firmy TELESIS. Prowadzimy zaawansowane szkolenia grawerskie, świadczymy stałe usługi serwisowe dla największych fabryk w naszym kraju oraz opracowaliśmy kilka patentów nowych technologii dla branży laserów oraz grawerek mechanicznych. Prowadzimy zaawansowany serwis wszystkich dostarczanych przez nas urządzeń – w tym serwis laserów i galwanoskanerów – jako autoryzowany serwis firmy Roland.

Ciągle prowadzimy stosowne działania w zakresie prewencji i ochrony środowiska naturalnego kładąc nacisk w naszej pracy na właściwe zastosowanie systemów filtracji zanieczyszczeń - zarówno w naszej firmie, jak i w firmach naszych klientów.

Quedex jest firmą niezwykle dynamiczną i elastyczną, mimo zasięgu naszych prac, który obejmuje Polskę, Anglię, Rosję, Taiwan, Niemcy, Hiszpanię, Danię, Francję, Węgry, Holandię, Włochy, Japonię, USA, Koreę oraz Chiny pozostajemy małym zgranym zespołem otwartym na nowości i gotowym zmierzyć się z nowymi zadaniami.

Firma Quedex oferuje Państwu komplet rozwiązań: Maszyny grawerskie, frezarki CNC oraz plotery różnych producentów. Oferujemy grawerki, narzędzia grawerskie, narzędzia jubilerskie i drukarki 3D, wycinarki laserowe, laser wanadanowy, Nd:Yag, co2 i komplet rozwiązań do techniki laserowej (laser oraz okulary i tarcze ochronne). Wszystkie urządzenia objęte są naszym serwisem technicznym oraz zostały wybrane do oferowania Państwu w drodze praktycznych testów. W każdym przypadku dokładay starań, aby produkty oferowane przez nas spełniały oczekiwania klientów jak i okreslone przez producentów normy.

Dane kontaktowe

Quedex
Bukowska 14, Sierosław
tel: 061 896 38 02
tel/fax: 061 896 39 00

www.quedex.com
www.quedex.pl

Informacje o wpisie

Data dodania: 2009-10-05 14:56:09 | Ilość odsłon: 1333

Tagi