Stowarzyszenie Międzynarodowy Instytut Europejski

katalog firm

Branża: Edukacja | Województwo: dolnośląskie | Miejscowość: Wałbrzych

Opis firmy Stowarzyszenie Międzynarodowy Instytut Europejski

Międzynarodowy Instytut Europejski jest organizacją pozarządową realizującą zadania związane z wszelkimi działaniami na rzecz młodzieży, osób bezrobotnych, Instytut inicjuje i prowadzi placówki edukacyjne i szkoleniowe, wspomaga rozwój przedsiębiorczości, prowadzi działalność na rzecz ochrony praw człowieka oraz realizuje szereg działań związanych z celami naszej działaności.


W czym możemy pomóc?

Młodzież
Młodzi ludzie posiadają wielki potencjał. Każdy ma wizję swojej przyszłości. Sam pomysł często niestety nie wystarcza. Dlatego staramy się urzeczywistać plany i marzenia młodzież poprzez wsparcie w przygotowywaniu i realizacji pomysłów, planów, marzeń. Naszym zadaniem jest wspomagać rozwój zainteresowań i uzdolnień we wspólnym działaniu. Jeśli masz pomysł, a nie wiesz, jak się do niego zabrać to skontaktuj się z nami - wspólnie go zrealizujemy!
Młodym oddamy również do dyspozycji Międzyarodową Policealną Szkołę Biznesu, w której będą mogli zdobywać i podwyższać swoje kwalifikacje, stając się równocześnie pratykami w wielu dziedzinach życia, począwszy od administracji a skończywszy na zarządzaniu.


Osoby bezrobotne
Instytut oferuje osobom bezrobotnym pomoc przy przygotowywaniu i pisaniu dokumentów aplikacyjnych związanych z poszukiwaniem pracy. 17 października 2005 r. powołana została również Agencja Pośrednictwa Pracy i Doradztwa Personalnego, która rozpocznie swoją działalność z chwilą uzyskania odpowiedniego certyfikatu Ministra Pracy. Wszystkie usługi świadczone na rzecz osób bezrobotnych są całkowicie bezpłatne.


Dla wszystkich i dla każdego
Do Państwa dyspozycji oddajemy naszą Akademię, która odpowiedzialna jest za organizowanie i przeprowadzanie kursów i szkoleń. Pomagamy w zmaganiach z administracją publiczną, pisząc podania, pisma, odwołania, skargi oraz wypełniając dokumenty urzędowe, jak również bieżemy udział w postępowaniu administracyjnym zgodnie z art. 31 kodeksu postępowania administracyjnego. Na działalność w tym zakresie kładziemy szczególny nacisk, ze względu na ogrone trudności obywateli w załatwianiu spraw we wszelkiego rodzaju urzędach.

Oferta dla firm
Firmom oferujemy organizację i przeprowadzenie kursów i szkoleń dla pracowników w ramach Akademii na indywidualnie negocjowanych warunkach. W przyszłości poszerzymy ofertę o pozyskiwanie i rekrutację pracowników w ramach Agencji Doradztwa Personalnego. Zapraszamy wszystkich przedsiębiorców do współpracy.

Dane kontaktowe

Międzynarodowy Instytut Europejski
ul. Malczewskiego 22, 58-309 Wałbrzych
tel. 0 500 107 122
e-mail: mie@mie.nongov.pl
www.mie.nongov.pl

Informacje o wpisie

Data dodania: 2006-09-11 12:17:09 | Ilość odsłon: 1833

Tagi