AtollZoo Urządzanie akwariów morskich i słodkowodnych

katalog firm

Branża: Zwierzęta | Województwo: mazowieckie | Miejscowość: Warszawa

Opis firmy AtollZoo Urządzanie akwariów morskich i słodkowodnych

Akwarystyką zawodowo zajmujemy się od kilkunastu lat. Jako AtollZoo firma istnieje od 1996 r. Przedtem istniała jako Aqua-Art Sabella. Profil i kierunek działania pozostaje niezmienny.

Naszą główną działalnością jest urządzanie akwariów i projektowanie dużych zbiorników ekspozycyjnych, zarówno morskich jak i słodkowodnych.

Ponadto zajmujemy się rozmnażaniem zwierząt wodnych ( koralowców, krewetek), pracami badawczymi nad tematami bezpośrednio związanymi z akwarystyką. Właściciel firmy, Paweł Szewczak, od wielu lat jest wielbicielem podwodnego świata. Był szefem wyprawy na rafy koralowe Morza Czerwonego "Atoll Divers Egipt 94". Wyprawa miała na celu poznanie raf koralowych tamtych okolic oraz zebranie okazów dla Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i Filii Białostockiej. Właściciel firmy - Paweł Szewczak jest jurorem na najbardziej prestiżowym konkursie Aquarium Design Layout Contest w Japonii.

Publikacje autorstwa Pawła Szewczaka dotyczące akwarystyki morskiej można spotkać między innymi w polskiej prasie akwarystycznej, np. "Nasze Akwarium", "Aqua Terr". W styczniu 2006 wydana była książka o hodowli krewetek autorstwa P. Szewczak i J. Sawicka.

Akwaria P. Szewczaka to wystroje naturalistyczne ujęte w artystycznych kanonach akwarystyki. Naturalne technologie organicznych form zabudowy akwariów stają się modne wśród ludzi ceniących sztukę.

AtollZoo ma punkt sprzedaży w Warszawie przy ul. Umińskiego 16a, gdzie oferowanych jest wiele gatunków poszukiwanych zwierząt i roślin, zarówno morskich jak i słodkowodnych. Tam również można obejrzeć zwierzęta z własnych hodowli.

Zwierzęta sprowadzane są z Indonezji, Singapuru, Tajlandii, Sri Lanki, Hawajów, Fidżi, USA i z hurtowni w Europie.

Dane kontaktowe

AtollZoo Paweł Szewczak
Umińskiego 16A 03-984 Warszawa
tel. (22) 671 25 75
gsm 601 282 252
www.atollzoo.eu
www.akwaria.pl
e-mail atoll@akwaria.pl

Informacje o wpisie

Data dodania: 2006-08-23 16:05:54 | Ilość odsłon: 1612

Tagi