WOODSTYL schody i podłogi z drewna

katalog firm

Branża: Budownictwo | Województwo: łódzkie | Miejscowość: Łódź

Opis firmy WOODSTYL schody i podłogi z drewna

W ofercie posiadamy ok. 1000 wzorów parkietów. Parkiety mogą być wykonane z popularnych w Polsce gatunków drewna albo z drewna egzotycznego.
Materiał może być różnej postaci – od litej deski, poprzez klepki parkietowe do wielowarstwowych deszczułek o różnych wymiarach. Ponadto materiał może być surowym drewnem, albo wstępnie obrobiony w procesach olejowania, ługowania, szlifowania, lakierowania. Wybierając rodzaj drewna, poza walorami estetycznymi, należy uwzględniać także jego właściwości fizyko-mechaniczne, takie jak odporność na ścieranie, czy zmianę wymiarów elementów parkietu pod wpływem wilgoci (wykres).
Parkiet drewniany jest dobrym izolatorem termicznym i akustycznym. Nie jest materiałem uczulającym. Ponadto podłoga drewniana jest bardzo trwała. Drewno jako materiał porowaty i higroskopijny, dopasowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu. W zależności od wilgoci i temperatury otoczenia, drewno oddaje nadmiar wilgoci lub ją uzupełnia, pochłaniając zawartą w powietrzu parę wodną. Zmiana wilgotności drewna powoduje jednoczesną zmianę jego objętości. Zakłócenia równowagi mikroklimatu pomieszczenia, zwłaszcza zmiany względnej wilgotności powietrza, wpływają negatywnie nie tylko na ułożone podłogi drewniane, ale także na samopoczucie mieszkańców. Ważne jest więc utrzymywanie wilgotności na stałym poziomie ok. 55%. Wilgotność dostarczanego parkietu wynosi 9±2% i odpowiada klimatowi pomieszczenia, w którym względna wilgotność powietrza jest w granicach 55 do 60%, przy temperaturze od 20 do 22 oC. Zalecmy stosowanie higrometru. Dzięki jego wskazaniom można wpływać na zmianę mikroklimatu pomieszczeń w kierunku optymalnym. Przy zakupie i zleceniu montażu podłogi, higrometr otrzymacie Państwo gratis.
Dostarczamy schody różnych konstrukcji – drewniane, metalowe oraz drewniano – metalowe, pasujące do każdego wnętrza.

Dane kontaktowe

42 6841786
biuro@woodstyl.com.pl

Informacje o wpisie

Data dodania: 2016-04-25 15:00:56 | Ilość odsłon: 492

Tagi