RN System

katalog firm

Branża: Doradztwo | Województwo: kujawsko-pomorskie | Miejscowość: Bydgoszcz

Opis firmy RN System

Jak wygląda wykrywanie podsłuchu w urzędzie lub biurze?

Po pierwsze testuję telefony wraz z liniami i centralą telefoniczną pod kątem możliwych podsłuchów. Przeprowadzam cztery różne testy elektroniczne, a następnie rozkręcam każdy aparat telefoniczny by stwierdzić czy nie ma w nim zainstalowanych podsłuchów.

Po drugie przy pomocy szerokopasmowych odbiorników przeszukuję częstotliwość w zakresie od 10Hz do 12GHz oraz przy pomocy zaawansowanego detektora telefonów komórkowych przeszukuję pomieszczenia w celu ich lokalizacji. Telefony komórkowe zostawione lub bezczelnie podpięte do zasilacza (nikt z pracowników nie zwróci uwagi na telefon, który koleżanka lub kolega ładował i zostawił na kilka dni w biurze) są zmodyfikowane w ten sposób, że rozmowy są odbierane automatycznie a dzwonek i wyświetlacz są odłączone!

Po trzecie sprawdzam całą instalację elektryczną - przez okablowanie budynku, po gniazda i włączniki ścienne aż po wszystkie urządzenia wymagające zasilania. Czujniki dymu, termostaty, przedłużacze, kalkulatory, lampy...

Po czwarte wykorzystując endoskop sprawdzam kanały wentylacyjne, sufity, podłogi i każdą szczelinę i miejsce mogące służyć do ukrycia jakiegokolwiek urządzenia podsłuchowego.

Po piąte przy pomocy lampy ultrafioletowej badam wszystkie ściany i sufity aby stwierdzić czy nie zostały w niech wywiercone otwory pod podsłuchy.

Po szóste mój "as w rękawie" - Lornet 36 wykrywacz złącz nieliniowych. Jest on niezastąpionym urządzeniem w przeszukiwaniu pomieszczeń pod kątem podsłuchów.
Potrafi wykryć nawet te podsłuchy, które są w danym momencie wyłączone.

Na koniec wykonuję raport na temat wykonanych przeze mnie czynności.

Średniej wielkości pomieszczenie biurowe zajmuje specjaliście do wykrywania podsłuchów średnio 3 godziny pracy. Czas wykonania każdego zlecenia jest uzależniony od ilości pomieszczeń i wielkości urzędu. Wykonanie szczegółowego raportu do około półtora godziny.

Większość firm zajmujących się wykrywaniem podsłuchów ma ustaloną stawkę za metr kwadratowy i jest on uzależniony od wielkości pomieszczeń.
W mojej firmie jest dużo lepiej dla bezpieczeństwa i finansów moich Klientów. Jeżeli podpiszemy umowę na trzy zlecenia w roku, drugie zlecenie będzie o połowę mniej niż pierwsze, a trzecie o połowę mniej niż drugie. Na przykład, jeżeli pierwsze wykrywanie podsłuchu kosztuje 3.000 złotych netto, to drugie kosztuje 1.500 złotych netto i tylko 750 złotych netto za trzecie zlecenie. To aż 3.750 złotych netto oszczędności dla Waszego urzędu!
Osobiście doradzam zaplanować przeszukanie pomieszczeń w nieregularnych odstępach czasu aby zwiększyć możliwość wykrycia urządzeń podsłuchowych.

Powody, dla których większość zainteresowanych ochroną informacji i wykrywaniem podsłuchów korzysta z moich usług:
- dysponuję sprzętem i potrafię wykryć podsłuchy aktywne (włączone i nadające) jak i te nieaktywne (wyłączone lub będące w stanie czuwania),
- oprócz podsłuchów z tej niskiej półki potrafię wykryć pluskwy pracujące na częstotliwości do 25GHz, podsłuchy najbardziej profesjonalne na rynku i spędzające sen z oczu większości "specjalistów do spraw wykrywania podsłuchów",
- każde zlecenie traktuję bardzo poważnie - to moi klienci mają duży problem, a ja nie spocznę dopóki go nie rozwiążę,
- w raporcie końcowym, oprócz wykonanych przeze mnie czynności (wraz ze szczegółowym opisem) przekazuję swoim klientkom i klientom zalecenia i uwagi, które odnoszą w znacznym stopniu bezpieczeństwo informacji. Ograniczając jednocześnie możliwość ewentualnego podsłuchu do minimum,
- moje usługi w porównaniu z innymi firmami są na porównywalnym poziomie cenowym, z tą różnicą, że jestem jednym z najlepszych specjalistów w branży.


Profesjonalne podsłuchy w połączeniu ze skanerami lub miernikami częstotliwości (czyli jedynymi urządzeniami wykorzystywanymi przez innych, którzy wykrywają podsłuchy) dają mojej konkurencji żałosne efekty ...
Dlaczego?
Wszystko przez specjalne systemy szerokopasmowe lub systemy z rozproszonym widmem (ang. spread spectrum). Są to takie systemy, w których sygnał transmitowany jest w szerokim paśmie częstotliwości - setki do tysięcy razy szerszym niż minimalne pasmo potrzebne do jego wysłania w przypadku konwencjonalnych metod.
W efekcie, energia transmitowanego sygnału jest rozproszona na szerokie spektrum. Z tego powodu emitowana moc jest niska w każdym wąskim wycinku tego pasma i jest znacznie niższa niż w przypadku systemów konwencjonalnych. (źródło wikipedia.pl)

DSSS (ang. Direct Sequence Spread Spectrum a dokładniej directly carrier-modulated, code sequence module) – bezpośrednie modulowanie nośnej sekwencją kodową.
Jest to jedna z technik rozpraszania widma w systemach szerokopasmowych przy pomocy ciągów kodowych. Jeden ze sposobów działania tej techniki polega na tym, że przy wysyłaniu, strumień danych jest mnożony przez odpowiedni ciąg kodowy o większej szybkości bitowej. W ten sposób wyjściowy strumień informacji zajmuje znacznie szersze pasmo. Fizyczna transmisja może odbywać się teoretycznie z użyciem dowolnej modulacji cyfrowej jednak najczęściej stosowana jest BPSK. Dobór ciągu kodowego musi spełniać szereg wymagań. Właściwy jego dobór pozwala na zaszyfrowanie informacji oraz możliwość wykorzystania danego pasma radiowego przez wielu nadawców i odbiorców jednocześnie. Odbiornik, aby rozkodować i spośród wielu innych wybrać przeznaczone dla niego informacje musi dysponować układem deszyfrującym z tym samym i jednocześnie zsynchronizowanym ciągiem kodowym co nadawca. (źródło wikipedia.pl)

FHSS z ang. Frequency-hopping spread spectrum, jest metodą rozpraszania widma w systemach szerokopasmowych. W tłumaczeniu wprost jest to skakanie sygnału po częstotliwościach w kolejnych odstępach czasu, w dostępnym widmie (paśmie).
Można wyróżnić dwie podstawowe odmiany: F-FHSS (fast-) i S-FHSS (slow-FHSS). W wersji F-FHSS zmiana częstotliwości następuje kilkukrotnie w czasie trwanie bitu. W wersji S-FHSS czas trwania bitu jest krótszy (lub równy) czasowi przebywania na danej częstotliwości.
Przykładem może być tutaj sieć GSM, która może wykorzystywać FHSS do zmniejszenia ryzyka zakłócania sygnału transmitowanego pomiędzy nadawcą a stacją bazową (BTS). (źródło wikipedia.pl)


Jak daję sobie radę z tym problemem? Wykorzystuję wiedzę swoich mentorów (nazwiska znane wszystkim w kręgach techniki specjalnej), ale również rozbudowuję cały czas swoje zaplecze sprzętowe...

Przyjmuję zlecenia tylko od legalnie działających podmiotów gospodarczych.

Nie przyjmuję zleceń, nie udzielam porad ani żadnego wsparcia osobom prywatnym.

Jeżeli zlecenie będzie kolidowało z prawem natychmiast odstępuję od jego dalszej realizacji.

W bezpiecznym kontakcie należy podać pełne i prawdziwe dane. Telefony z numerów zastrzeżonych są automatycznie blokowane.

Nie udostępniam żadnych informacji podanych żadnym organizacjom, przedsiębiorcom w pełni zachowując anonimowość swoich Klientów.

Nie zajmuję się sprzedażą ani podkładaniem jakichkolwiek urządzeń podsłuchowyc

Zapraszam do skorzystania z moich usług.

Rafał Nowicki
RN System

skype: wykrywanie-podsluchow
e-mail: wykrywanie.podsluchu@gmail.com
mob: 531 440 877

Dane kontaktowe

RN System
Rafał Nowicki
Bydgoszcz

skype: wykrywanie-podsluchow
email: wykrywanie.podsluchow@gmail.com
tel. 52 561 49 97
mob 531 440 877
http://www.facebook.com/pages/RN-System/244509002338248

Informacje o wpisie

Data dodania: 2012-06-03 13:25:21 | Ilość odsłon: 1027

Tagi