Hodowla Kotów Rasowych Argoth*Pl

katalog firm

Branża: Zwierzęta | Województwo: małopolskie | Miejscowość: Kraków

Opis firmy Hodowla Kotów Rasowych Argoth*Pl

Jesteśmy małą, domową hodowlą tej niezwykłej rasy już od 5ciu lat. Choć nastały ciężkie chwile dla hodowców tej rasy ze względu na powstałe pseudo hodowle, które nie dbając o standard rasy czy podstawowe warunki życia tych stworzeń ...mam na myśli np. żywienie, higienę czy opiekę weterynaryjną , w końcu wiąże się to z kosztami, których tak bardzo chcą uniknąć aby obniżyć koszt sprzedawanego kociaka czy szczeniaka.
Wiem brzmi to okrutnie, jednak tam gdzie są pieniądze nie ma sentymentów.
Postanowiliśmy się nie poddawać. Mamy piękne koty, które wyróżniają się z pośród wielu dobrych hodowli urodą, wielkością i wspaniałym charakterem swoich podopiecznych.
Nie sprzedajemy kotów byle komu i byle gdzie. Dlatego mamy jeszcze trudniej . Ale cóż , czego się nie robi dla stworzeń które nam tak bardzo ufają.
To od nas i naszego wyczucia ludzi zależy czy w przyszłości ich życie będzie szczęśliwe.
Ciąży na nas odpowiedzialność...ktoś powie ..,,to przecież tylko koty,,...
Takie osoby proszę o omijanie naszej hodowli.
Cieszę się że ostatnio coraz częściej zostajemy zauważeni przez miłośników tej rasy w sąsiadujących krajach UE. Gdzie coraz częściej emigrują. Tam przynajmniej zwierzęta mają swoje prawa i trudniej jest im zrobić krzywdę bez ewentualnych konsekwencji.
Kupując Maine Coon-a trzeba sobie również zdawać sprawę iż koszt utrzymania takiego ,,kiciusia,, jest dużo większy niż średniej wielkości psa.
Zwierzęta rasowe są delikatniejsze, i dlatego trzeba dbać o ich sposób żywienia. Wymagają specjalnej diety (karmy która wcale nie jest tania)a przecież maine coon-ek nie jest malutki, więc ilości które jest w stanie pochłonąć są imponujące.
Dlatego hodowcy którzy dbają o swoje koty wydają krocie na ich utrzymanie. Słysząc opinie...,,ale ma Pani drogie te koty,,,... ludzie nie mają pojęcia ile kosztuje utrzymanie kotek (mamuś), kocurków (tatusiów)...to nie tylko małe kociaki jedzą. A przecież są też w domu koty które się już ,,wysłużyły,, i mają zasłużoną emeryturę:) One też jedzą , są szczepione i czasami mają niestrawność czy też się przeziębią.
Nikt z osób które mówią drogie się nad tym nie zastanawia.
A jak mają tanie koty.... ? Kupując kota tanio skazuje się inne koty, kociaki, kocurrrki na złe traktowanie !!!!!!!!!

Hodowla Kotów rasowych Argoth*Pl

Dane kontaktowe

www.mainecoonkoty.pl
argoth@mainecoonkoty.pl
012/ 0510323083

Informacje o wpisie

Data dodania: 2012-01-27 09:44:11 | Ilość odsłon: 1041

Tagi