Wykrywanie podsłuchów.

katalog firm

Branża: Doradztwo | Województwo: kujawsko-pomorskie | Miejscowość: Bydgoszcz

Opis firmy Wykrywanie podsłuchów.

Wykrywanie podsłuchów obejmuje kontrolę fizyczną i techniczną określonej powierzchni czy obszaru w celu wykrycia specjalnych zminiaturyzowanych urządzeń podsłuchowych, służących do przenoszenia dźwięku lub/i obrazu z danego miejsca, również są przeprowadzane specjalistyczne pomiary do uchwycenia sygnałów nadawczych z umiejscowionej aparatury – tzw. „pluskwy” lub/i „video-pluskwy”, GSM-pagery lub inne zdalne urządzenia techniczne, służące do przenoszenia informacji drogą radiową. Przeprowadza się także kontrolę sieci elektrycznej i przewodów metalizowanych. Weryfikacje są uzależnione od wykonawstwa i ceny, począwszy od podstawowej kontroli aż po pomiary układów nielinearnych. Dla ciekawostki podajemy, że z naszych statystyk wynika, że na 500 m2 kontrolowanej powierzchni, ujawniono co najmniej jeden przyrząd do podsłuchu.
Cena kontroli zostanie podana przy złożeniu zapytania.

Metody:
Najbardziej powszechną, a zarazem najbardziej skuteczną metodą inwigilowania jest podsłuchiwanie informacji dźwiękowych. Można to robić na wiele sposobów których jest tak wiele, jak wielką fantazje mają osoby zajmujące się tą profesją. Podsłuchiwać można bezpośrednio za pomocą urządzeń mniej, lub bardziej skomplikowanych. Do najprostszych urządzeń może posłużyć zwykły stetoskop, zaś najbardziej skutecznych mikrofon laserowy bądź też mikrofalowy.
Podsłuchy wszelkiego rodzaju zainstalowane podczas naszej nieobecności w przedmiotach codziennego użytku, podrzucone w gadżetach, np. firmowy zegar na ścianę, kalkulator, zapalniczka lub bardziej bezczelnie - telefon. Fantazja ludzka nie zna granic. Można podsłuchiwać na sąsiada - dostając się do mieszkania sąsiada, wwiercając się w ścianę i umieszczając odpowiedni sprzęt pod cienką warstwą tynku już po naszej stronie ściany.
Można podsłuchać poprzez mikrofon umieszczony w szybie wentylacyjnym, poprzez rury wodne, gazowe ( te ostatnie z racji obowiązujących przepisów muszą być odkryte, więc nadają się idealnie) można używać mikrofonów kierunkowych, mikrofonów laserowych, których wykrycie jest bardzo trudne, a obrona przed taka formą nasłuchu niemalże niemożliwa. Można podsłuchiwać rozmowy telefoniczne. Najbardziej narażone na ingerencje są: gniazdka telefoniczne, skrzynki rozdzielcze, same aparaty telefoniczne, a w starszych aparatach wkładki mikrofonowe. Czasami sami emitujemy naszą rozmowę w eter korzystając z telefonów bezprzewodowych !. W starszym budownictwie jest dużo nieużywanego okablowania, (położone przez operatora telefonii okablowanie z wolnymi parami " na zapas", w biurach stare okablowanie sieciowe, instalacja alarmowa). Osoby zajmujące się szpiegostwem przemysłowym to profesjonaliści, dobrze przygotowani i co najważniejsze dobrze znający nawyki i obyczaje panujące w naszym otoczeniu. Gwarantuje, że założenie podsłuchu nawet nie profesjonaliście, ale pomysłowemu amatorowi w większości firm w Polsce nie przyniesie większych problemów. Jednym z wielu jest inwigilacja naszych zasobów informatycznych, poprzez nasłuchiwanie ruchu w sieci, włamania przez sieć, dostęp bezpośredni, podmiana lub kopia nośnika danych, czytanie emisji mikrofalowych i wiele innych technik.

Dane kontaktowe

85-790 Bydgoszcz
wykrywanie.podsluchow@gmail.com
tel. 601 509 173

Informacje o wpisie

Data dodania: 2011-08-04 07:48:18 | Ilość odsłon: 1301

Tagi